Ana Sayfa / İnternet / İnternet üzerinden en çok cep telefonu alıyoruz
internet superonline eu

İnternet üzerinden en çok cep telefonu alıyoruz

Son dönemlerde alışveriş alışkanlıklarında büyük bir değişim yaşanırken, durumu gözler önüne sermek adına ise Elektronik Tecim İşletmecileri Derneği tarafınca garip bir izahat yapılmış oldu. Meydana getirilen araştırma sonrasında web üstündeki alışverişlerde en çok kullanılan ödeme yönteminin ve en çok satılan ürünlerin hangisi olduğu tespit edilirken, web üzerinden meydana getirilen alışveriş sayısının her geçen gün arttığı da gözler önüne serildi.

Türkiye’de web üzerinden meydana gelen alışverişlerde birden değişik ödeme yöntemi kullanılırken, Ocak 2017-Nisan 2018 tarihleri içinde verilen siparişlerin yüzde 82’sinde ödeme yöntemi olarak kredi kartı ve banka kartı tercih edilmiş olduğu açıklandı. Kartla ödeme yöntemi sonrası en çok yüzde 10 ile kapıda ödeme yöntemi tercih edilirken, onu yüzde 7 ile havale yöntemi ve yüzde 1 ile alışveriş kredisi seyrediyor.

İnternet üzerinden kart ile meydana getirilen alışveriş şekillerinde en çok tercih edilen ürün kategorisinin cep telefonları olduğu açıklanırken, bu ürünleri sırasıyla telefon kılıfları, bebek bezi, kitap ve temizlik malzemeleri birlikte rol alıyor.

Alışveriş kredisi kullanarak en çok satın alınan ürünlerde de ilk sıraya cep telefonları otururken, bu sırasıyla taşınabilir bilgisayar, LCD tv ve notebook takıları birlikte rol aldı. Elektronik Tecim İşletmecileri Derneği tarafınca açıklanan verilere bakılırsa alışveriş kredisine olan ilginin gittikçe artacağının düşünüldüğünü söylemeliyiz.

Mobil teknolojiler ve GSM operatörü önde olmak suretiyle birçok teknolojik alanla ilgilenerek, sizlere en yararlı ve en güncel detayları sunmak için elimden geleni yapıyorum.

TÜDER Genel Başkanı Levent Ufak gerçekleştirdiği izahat ile GSM abonelerini 0888 alan kodlu numaralara karşı dikkatli olması mevzusunda uyardı.

Nokia tarafınca tanıtımı kısa süre içinde gerçekleştirilecek olan X adlı modelin, amiral gemisi değil orta düzey aygıt kullanıcıları için hazırlandığı belirtiliyor.

Asus’un yeni amiral gemisi Zenfone 5 modeli ilk güncellemesini almaya başladı. Güncelleme ile birlikte kamera iyileştirmeleri yapılmış oldu.

Xiaomi Mi 6X’in gerçek kutusu resmi tanıtım öncesinde sızdırıldı. Kutuda yer edinen özelliklere bakacak olursak aygıt Snapdragon 660 işlemcisi ile beraber geliyor.

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi 6X yarın resmi olarak tanıtılacak. Tanıtım öncesinde cihazın çalışır haldeki videosu ve çeşitli görselleri ortaya çıktı.

Uzmanlar sektörde gerçekleştirdiği araştırma ile LG Display’in OLED ekran üretiminde Apple’ın beklentilerini yere getiremeyeceğini ve ibrenin tekrardan Samsung Display’e çevrileceğini…

Hakkında kırmızı bülten çıkartılan ve merakla yakalanması beklenilen Çiftlik Bank’ın yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul, bugün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Akıllı telefon dünyasının en mühim üreticileri içinde yer edinen Çin merkezli Huawei şirketi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı unutmadı.

Safari tarayıcısının kaynak kodlarında ortaya çıkan bir bilgiye bakılırsa iPhone 5S modeli bir sonraki büyük iOS işletim sistemi güncellemesi olan iOS 12 güncellemesini alacak.

Asus’un orta segment kullanıcıları için geliştirmekte olduğu Zenfone Max Pro M1 modeline ilişik görüntüler ile teknik özellikler Evan Blass tarafınca sızdırıldı.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE