Ana Sayfa / BILGI / Ansiklopedi / Roraima Dağı dünyanın en gizemli yerlerinden birisi
ansiklopedi superonline eu
ansiklopedi superonline eu

Roraima Dağı dünyanın en gizemli yerlerinden birisi

Roraima Dağı hakkında ansiklopedik informasyon, Amazonların en gizemli bölgeleri, amazo ormanlarından organik görünüm resimleri, amazon ormanının sırları, Amazonlardan görkemli görüntüler

Amazon ormanlarından gökyüzüne doğru fırlayan ve sanki bir el tarafınca yapıldığı izlenimi veren kuvars dağ, saklamış olduğu gizemleriyle yitik dünya olarak adlandırılıyor.

Brezilya ve Venezuela arasında bulunan Roraima Dağı, d-uuml;nyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Brezilya ve Venezuela içinde bulunan Roraima Dağı, dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

 Amazon ormanlarının ortasından fırlayan ve bulutların -uuml;zerine -ccedil;ıkan 2 bin 770 metre y-uuml;ksekliğindeki Roraima Dağı, bilimadamları-nbsp;tarafından -kayıp d-uuml;nya- olarak adlandırılıyor.

Amazon ormanlarının ortasından fırlayan ve bulutların üstüne çıkan 2 bin 770 metre yüksekliğindeki Roraima Dağı, bilimadamları tarafınca ‘yitik dünya’ olarak adlandırılıyor.

Son derece sert kuvars taşından oluşan bu ilgin-ccedil; dağ bir mimarın elinden -ccedil;ıkmış g-ouml;r-uuml;nt-uuml;s-uuml; veriyor. Bu g-ouml;r-uuml;nt-uuml; y-uuml;z-uuml;nden yerliler, uzun s-uuml;re bu dağı burada yaşayan insanların yapmış olabileceği d-uuml;ş-uuml;nd-uuml;. Ancak bu tezi doğrulayacak bir bulguya rastlanmadı.

Son aşama sert kuvars taşından oluşan bu garip dağ bir mimarın elinden çıkmış görüntüsü veriyor. Bu görüntü yüzünden yerliler, uzun süre bu dağı burada yaşayan insanların yapmış olabileceği düşündü. Sadece bu tezi doğrulayacak bir bulguya rastlanmadı.

Bu sarp ve -ccedil;ıkılması -ccedil;ok zor olan dağın sadece g-ouml;r-uuml;n-uuml;m-uuml; değil zirvedeki esrarengiz coğrafi farklılıkları da bir t-uuml;rl-uuml; -ccedil;-ouml;z-uuml;lemedi.

Bu sarp ve çıkılması oldukca zorluk derecesi yüksek dağın bir tek görünümü değil zirvedeki esrarengiz coğrafi farklılıkları da bir türlü çözülemedi.

Dağın tepesinde -ccedil;ok sayıda şelale bulunuyor. Bu kadar sert bir dağda -ccedil;ok sayıda şelale bulunması bilim adamları tarafından tuhaf karşılanıyor.

Dağın tepesinde oldukca sayıda şelale bulunuyor. Bu kadar sert bir dağda oldukca sayıda şelale bulunması bilim adamları tarafınca garip karşılanıyor.

Bazı yerleri saf granitten olan Roraima Dağı sadece kendi g-ouml;r-uuml;nt-uuml;s-uuml;yle değil -uuml;zerinde yaşayan canılarla da şaşırtıyor. D-uuml;nyanın en k-uuml;-ccedil;-uuml;k kurbağası bu dağın zirvesinde yaşıyor.

Bazı bölgeleri saf granitten olan Roraima Dağı bir tek kendi görüntüsüyle değil üstünde yaşayan canılarla da şaşırtıyor. Dünyanın en ufak kurbağası bu dağın zirvesinde yaşıyor.

Ayrıca dağda yaşayan bitki ve hayvanları buradan başka yerde g-ouml;rmek m-uuml;mk-uuml;n değil. -nbsp;

Ek olarak dağda yaşayan nebat ve hayvanları buradan başka yerde görmek mümkün değil.

Amazonun gizlediği -kayıp dünya-

Amazonun gizlediği -kayıp dünya-

Amazonun gizlediği -kayıp dünya-

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir