Ana Sayfa / Mobil / Su Geçirmeyen ve Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar (Mayıs 2018)
mobil superonline eu

Su Geçirmeyen ve Suya Dayanıklı En İyi Telefonlar (Mayıs 2018)

Akıllı telefonlar her geçen gün daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor. Son yıllarda üretilen üst segment akıllı telefonların bir çok suya ve toza dayanıklı yapıda üretiliyor. Telefonların su geçirmemesi, yağmurlu havalarda yada havuz başlangıcında telefonumuzu rahatça kullanmamızı hatta telefonumuzla su altı fotoğrafları çekmemizi sağlıyor. Bu yazımızda sizler için su geçirmeyen ve suya dayanıklı en iyi android ve ios akıllı telefonları listeledik.

Samsung Galaxy S9 ve S9+

Samsung’un bu yılki amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, IP68 sertifikasına haiz. IP68 sertifikası, akıllı telefonların 1.5 metre derinlikte 30 dakika süresince suya dayanıklı bulunduğunu ifade ediyor. Kısaca Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile havuzun altına dalabilir ve su altı fotoğrafı çekebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 8

Samsung’un bir öteki amiral gemisi olan Galaxy Note 8 de IP68 sertifikasına haiz.

Huawei P20 Pro

Dünyanın ilk 3 arka kameraya haiz akıllı telefonu olan ve aynı süre da birçok otorite tarafınca dünyanın en iyi kamerasına haiz akıllı telefonu seçilen Huawei P20 Pro, IP67 sertifikasına haiz. IP67 sertifikası telefonların 1 metre derinlikte 30 dakika suya dayanıklı bulunduğunu göstermektedir. Ikimiz de teloji.com olarak dünyanın ilk Huawei P20 Pro su dayanıklılık testini sizler için hazırladık. Aşağıdaki videodan Huawei P20 Pro’nun suya karşı dayanıklılığı görebilirsiniz.

Apple iPhone X

Apple’ın amiral gemisi iPhone X, IP67 sertifikasına haiz ve o da suya karşı dayanıklı yapıda.

LG V35 ThinQ

LG’nin geçtiğimiz günlerde tanıttı üst segment akıllı telefonu LG V35 ThinQ, IP68 sertifikasına haiz. Akıllı telefon ek olarak MIL-STD-810G askeri araç-gereç standardında üretildiği için sıkıntılı koşullara karşı fazladan dayanıklılık göstermektedir.

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

iPhone X’in haricinde iOS platformunun suya en dayanıklı ikilisi iPhone 8 ve iPhone 8 Plus. Bu cihazlar IP67 sertifikasına haiz.

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL

Google’ın yeni amiral gemileri bu yıl istenilen etkiyi yaratamasa da suya dayanıklılık mevzusunda iyiler. Pixel 2 ve Pixel 2 XL, IP67 sertifikasına sahipler. Her iki akıllı telefonda 1 metrede suda 30 dakika süresince suya karşı dayanıklılar.

Akıllı telefonların suya karşı dayanıklılığı hakkında düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Ek olarak suya dayanıklı bir telefonunuz var ise ve başınızdan garip bir vaka geçmişse bizlerle paylaşabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE